Innovatieve scholen

Geplaatst op 25 augustus 2019

Dit is een groeiende lijst met innovatieve scholen die het leerstofjaarklassensysteem hebben losgelaten.

Schoolnaam Website Type
De Wittering http://www.wittering.nl/ PO
De Bras https://basisschooldebras.nl/ PO
Mondomijn http://www.mondomijn.nl/ PO
De Verwondering http://basisschooldeverwondering.nl/nl/ PO
De Buut http://www.buut.nl/ PO
Campus aan De Lanen https://www.campusaandelanen.nl/ PO
School of Understanding http://www.schoolofunderstanding.nl/ PO/
VO
De Uitvinding https://deuitvinding.nl/ PO
ABS Comenius https://www.abscomenius.nl/ PO
De Oostenwind http://oostenwindraalte.nl/ PO
OBS Villa Nova http://www.obsvillanova.nl/ PO
OBS De Molenberg http://www.obsdemolenberg.nl/ PO
Laterna Magica https://www.laternamagica.nl/ PO
Nettelhorst en Barchschole http://www.poolsterscholen.nl/ PO
Basisschool Amby http://www.bsamby.nl PO
De School http://www.deschool.nl/ PO
Innovatorium http://www.innovatorium.nu/ PO
De Hoven http://www.kcdehoven.nl/ PO
De Ontdekking Drenthe https://deontdekkingdrenthe.nl/ PO
De Ark http://arkheemskerk.nl/ PO
De Blauwe Ster http://www.basisschooldeblauwester.nl/ PO
Campus Columbus https://www.campuscolumbus.nl PO
De Eigen Wijs http://de-eigen-wijs.nl/ PO
De Buitenkans http://www.debuitenkans.frl/ PO
Jenaplanschool Pierson https://www.gelderveste.nl/scholen/jenaplanschool-pierson PO
OBS Graswinkel http://www.obsgraswinkel.nl/ PO
Passe Partout https://passepartout.pcboapeldoorn.nl/ PO
De Ommelander https://www.deltascholen.org/bs-de-ommelander/ PO
Sterrenschool Hilversum http://www.sterrenschoolhilversum.nl/ PO
Sterrenschool Apeldoorn https://www.sterrenschoolapeldoorn.nl/ PO
OBS La Res https://www.lares-robbedoes.nl/ PO
De Spaaihoeve https://despaaihoeve.nl/ PO
OBS De Ster http://www.obsdester.nl PO
Basisschool Wonderwijs http://www.bswonderwijs.nl/ PO
Vivere  https://viveredemocratischonderwijs.nl/ PO
De Ruimte https://deruimtesoest.nl/ PO
DOE040 https://doe040.nl/ PO
Walhallab https://www.walhallab.nl/ PO/VO
De Achthoek https://de-achthoek.nl/ PO
St. Jan http://www.stjanoosteind.nl/ PO
De Duizendpoot https://www.obsduizendpoot.nl/ PO
Matthieu Wiegmanschool https://www.matthieuwiegman-saks.nl/ PO
St. Gerardus Majella basisschool https://www.majellaschool.nl/ PO
LOS Deurne http://losdeurne.nl/ PO/
VO
Spinoza 20 First http://spinoza20first.nl/ VO
Udens College http://www.udenscollege.nl/ VO
Nassau College https://norg.nassaucollege.nl/ VO
Leon van Gelder http://www.leonvangelder.nl/ VO
Synergieschool http://www.synergieschool.nl/ VO
Dollardcollege https://www.dollardcollege.nl/ VO
VOX College https://voxcollege.nl/ VO
Agora Roermond https://www.niekee.nl/ VO

Aanvullingen?

Heb je aanvullingen, stuur een bericht naar machiel[at]wij-leren.nl.

Hier staan de scholen die democratisch onderwijs verzorgen.

Ook interessant: Het Dagelijkbestaan

Innovatieve scholen buitenland

Dit is een lijst met 12 innovatieve scholen in het buitenland.

Gerelateerd

Kindgericht onderwijs
Van jaarklassensysteem naar kindgericht onderwijs.
Machiel Karels
Ontwikkelschool Spring High Amsterdam
En toen vloog er een duif tegen het raam - pilotschool in ontwikkeling
René Leverink
Adaptieve software
Adaptieve software zet onderwijs op zijn kop
Tijl Rood
Organiseren gepersonaliseerd leren
Hoe organiseer je gepersonaliseerd onderwijs?
Tijl Rood
Gepersonaliseerd leren
Flip je school: het waarom van gepersonaliseerd leren
Tijl Rood
Duurzaam onderwijs
Autopoiesis: perspectief op duurzaam, betekenisvol onderwijs
Guus Geisen
Kindgericht onderwijs
Kindgericht onderwijs in een lerende school
Machiel Karels
Leerstofjaarklassensysteem is failliet!
Het leerstofjaarklassensysteem is failliet!
Machiel Karels
Design thinking als basis voor innovatief onderwijs
Design thinking als basis voor innovatief onderwijs
redactie


Inschrijven nieuwsbrief

Inschrijven nieuwsbrief



Inschrijven nieuwsbrief

[extra-breed-algemeen-kolom2]




Innovatieve scholen

Motivatie van jongeren

Inschrijven nieuwsbrief


 

Mis geen bijdragen

Inschrijven nieuwsbrief

Volg wij-leren.nl

Volg ons op LinkedIn Volg ons op twitter Volg ons op facebook Volg ons op instagram Volg ons op pinterest